Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów klas gitary Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Młodzi wykonawcy pragną zaprezentować swoim rówieśnikom piękno gitary klasycznej oraz zachęcić ich do udziału w koncertach podczas I Ogólnopolskich spotkań Gitarowych (31 marca - 3 kwietnia 2011 roku).

W programie przewidujemy  występy solistów, zespołów kameralnych oraz orkiestry gitarowej!

Miejsce koncertów:

sala koncertowa ZPSM ul. Traugutta 91 w Elblagu

Terminy koncertów:

17 marca - godzina 1000 i 1130

21 marca - godzina 1000

24 marca - godzina 1000 i 1130 

Wstęp - cegiełka przeznaczona na organizację I Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych : 3 zł.

UWAGA!

15 marca o godzinie 1700 koncert specjalnie dla rodziców uczniów - nieodpłatny.

 
PDF Drukuj Email

19 grudnia 2010 roku orkiestry i chóry naszej szkoły uświetniały "Wigilię dla elblążan" w Nowym Ratuszu zorganizowaną przez naszego nowego Prezydenta Pana Grzegorza Nowaczyka wraz z Biskupem elbląskim Janem Styrną.

Więcej zdjęć w galerii.

 
PDF Drukuj Email

W sobotę 18 grudnia 2010 roku uczniowie naszej szkoły zagrali na koncercie kolęd w Ośrodku Kultury w Młynarach. W koncercie wzięli udział soliści, zespoły oraz mała orkiestra prowadzona przez dyrektora mgr Bogusława Stolarskiego. Jest to już drugi świąteczny koncert w tej miejscowości i być może tradycją stanie się  uświetnianie przez naszych uczniów przedświątecznego okresu.

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Wielki sukces odniósł uczeń naszej szkoły - pianista Adam Piórkowski. Na bardzo prestiżowym ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej otrzymał on III miejsce. Ponadto Jury tego konkursu uhonorowało Adama dyplomem uznania za wykonanie utworu J. Zarębskiego "Róże i ciernie" op.13. Dyplomu można zobaczyć w zakładce "Osiągnięcia uczniów".

Serdecznie gratulujemy!!!!!

 
PDF Drukuj Email

 W dniach 22-24 października nasi uczniowie uczestniczyli w KURSIE DLA UCZNIÓW KLAS WALTORNI SZKÓŁ MUZYCZNYCH II STOPNIA. Organizatorem była Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Kurs prowadził znakomity waltornista dr DARIUSZ MIKULSKI. Jest on laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych, zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Obecnie pracuje jako dyrygent oraz waltornista oraz dyrektor Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. 

Udział w tym kursie był dla naszych uczniów bardzo ważnym wydarzeniem, wrócili z wieloma nowymi  doświadczeniami i pełni zapału do pracy.

 
«PoczątekPoprzedni41424344454647DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts